Hakkında Bilinmeyen
1500 Öğretmen Alımı Yapılacağı Açıklandı

  • 27 Ocak 2017
  • 294 kez görüntülendi.
meb

1500 engelli öğretmen alımı yapılacağı açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığından 1500 engelli kadrosu için Öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. Binlerce engelli vatandaşı heyecanlandıran bu gelişme sonrasında alım şartları ve alımın ne zaman yapılacağı konusunda sorular sorulmaya başlandı. Engelli Öğretmen atamalarında aranan şartlar nelerdir?Engelli öğretmen alımı için verilmiş olan bir tarih var mıdır?Bu soruların cevabını haberimizin devamında veriyor olucaz .
milli Eğitim Bakanlığının EKPSS ( Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonucuna göre 21/24 Şubat 2017 tarihinde alacağı başvurular elektronik ortamda kabul edilecektir. Adaylar, adresini verdiğimiz “http://mebbis.meb.gov.t” veya “http://ikgm.meb.gov.tr” sayfasında yer alan elektronik başvuru formunu doldurarak çıktısı alınan başvuru formu ile istenen belgeler il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırılacak.
Engelli Öğretmen ataması başvurularında lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek, ayrıca halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları ile sağlık raporlarını ibraz etmeleri gerekecektir
İlgili başvuruların değerlendirilmesi esnasında adaylar EKPSS puanına göre bakanlığın belirttiği yerlerdeki kontejyan adeti kadar en yüksekten aşağıya doğru seçim yapan kişilerden belirlenecektir.Valilikler tarafından görev yerleri belirlemesi ataması yapılan öğretmenler için geçerli olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ