Hakkında Bilinmeyen
Devlet son dönemlerde çeşitli isimler altında ödeme yapmaya devam ediyor. Gelen son habere göre 18-24 yaş arasındaki pek çok kişiye PTT üzerinden ödeme yapılacak. Başvuru şartları ve ödeme miktarı hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde..

Havaların ısınması ile birlikte düğün mevsimi de yavaş yavaş başlamaya başladı. Gençlere yasalar gereği verilen destek ödemelerini yakından takip ediyor. Bu kapsamda 18-24 yaş arasındaki gençlere gerekli şartları taşıması durumunda 16 bin 394 TL’ye kadar destek veriliyor.

2 ÖNEMLİ ŞART VAR
18 – 24 yaş arası gençlerin yararlanabileceği çeyiz parası özellikle gençler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Bankasında derli toplu birikim yapan gençlere devlet tarafından 16 bin 394 TL destek veriliyor. Verilen destekten yararlanmak için kişilerin 24 yaşını doldurmamış olması ve hiç evlenmemiş olması gerekiyor.

GENÇLERE 33 BİN TL DESTEK
Devlet tarafından verilen destek ödemeleri vatandaşlara büyük yardımcı oluyor. Çeyiz parası ödemesinde geriye dönük ödeme hakkı da bulunuyor. 24 yaşını doldurmamış ve hiç evlenmemiş bütün Türk gençleri yararlanabiliyor.

Bu uygulamadan yararlanmak için ilk olarak vatandaşların çeyiz hesabı açmış olması gerekiyor. Banka hesabında ortalama 3-5 sene birikim yapan ve 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapan kişiler devlet tarafından verilen çeyiz ödemesinden yararlanabiliyor.

Çeyiz hesabı olan vatandaşlara bu yılın güncel rakamı ile 16 bin 394 TL’ye kadar devlet katkısı ödemesi yapılacak.

FAİZSİZ AÇABİLİRSİNİZ
Bir dönem içinde hesaptan para çekmek isteyenler en fazla 2 defa çekim yapabiliyor. Çekim yapılması halinde hesapta kalan paranın çeyiz hesabının açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken asgari tutarlarının toplamından az olmamış olması gerekiyor. Aynı zamanda çeyiz hesabını faizsiz bir şekilde açabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ