Hakkında Bilinmeyen
Elektrikte Kara Liste

  • 29 Ocak 2017
  • 648 kez görüntülendi.
elektrik

Elektrikte Kara Liste
Elektrik dağıtım şirketleri borcunu düzenli ödeyenlere yönelik teşvik edici uygulamalara imza atmasıyla son günlerde gündeme gelmişti. Borcunu aksatmadan ödeyen vatandaş bir ay zora düştüğünde hemen elektriği kesilmeyecek ,kesildiğinde tekrar açılırken alınan 25 TL bedel alınmayacak şeklinde yapılacak olan düzenlemeler geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşılmıştı.
Şimdide serbest tüketici uygulamasının başlamasıyla birlikte kaçak elektrik kullanan her yıl toplamda kez ödeme dönemini geçiren kişilere göz açtırmamaya kararlı olduğunu alacağı tedbirlere belli etmiştir.Borcunu ödemede sorun çıkaran bit yıl boyunca toplamda 6 kez ödeme döneminde borcunu ödemeyen vatandaş sorunlu tüketici olacaktır. Bu kişilerin elektrik sayaçları sökülecek ve uzaktan kesilme işlemini yapılabilmesine olanak sağlayan pano ya direk monte edilen sistem uygulanacak. Kişi borcunu ödemediği anda elektrik alamayacak.
Daha önce bu sorunlu müşteri tespit süresi 8 ay olarak belirlenmiş ancak ekonomide yaşanan sorunlar nedeniyle şirketler 6 ay olarak yeniden düzenleme yapmışlardır. Borunu ödeyemeyen sorunlu tüketicilerin sayaçları elektrik direklerine taşınmış olacak .Uzaktan tek bir talimatla hizmet verilme durumu ortadan kalkacaktır.
Ayrıca Güneydoğu ve doğu illerinde vatandaşların kaçak kullanımını engellemek için ani baskınlar artırılacaktır.Emlakçıların kaçak elektrikli ev şeklinde pazarlama yaptıkları ve bazı evlerde çift hat olduğu duyumları firmalar tarafından değerlendirilmektedir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ