Antalya gecelik bayan arkadaş izmir otele gelen bayan arkadaş petshop Mersin eve gelen bayan
Hakkında Bilinmeyen

Arefe Günü Yapılacak Dualar

  • 18 Haziran 2017
  • 310 kez görüntülendi.
Arefe Günü Yapılacak Dualar
ramazan bayramı arefesi

Arefe Günü Yapılacak Dualar

Bayramlar insanların mutlu olacağı yaptıkları ibadetleri Allah’a sunacakları bir dönemdir. Allah’tan kurtuluş ve mükafat bekledikleri bir dönem olması nedeniyle bu özel zamanların özel duaları vardır .Ramazan orucunun son günü bayramdan bir önceki gün Bayram arefesidir. Ondan önceki dün de Şerefe günüdür. Bu günlerde yapılan duaların kabul edildiğine yönelik Allah dostlarının ciddi nasihatleri bulunmaktadır .

  1. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ ارْزُقْني فيهِ فَضْلَ لَيْلَةِ الْقَدْرِ، وَصَيِّرْ اُمُوري فيهِ مِنَ الْعُسْرِ اِلَى الْيُسْرِ، وَاقْبَلْ مَعاذيري، وَحُطَّ عَنّيِ الذَّنْبَ وَالْوِزْرَ، يا رَؤوفاً بِعِبادِهِ الصّالِحينَ.

“Allah’ım! Bu günde bana Kadir gecesinin sevabını lütfeyle; işlerimi zorluktan kolaylığa dönüştür; mazeretlerimi kabul buyur; günah ve vizr u vebalı üzerimden kaldır; ey salih kullarına şefkatli olan!”

  1. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ وَفِّرْ حَظّي فيهِ مِنَ النَّوافِلِ، وَاَكْرِمْني فيهِ بِاِحْضارِ الْمَسائِلِ، وَقَرِّبْ فيهِ وَسيلَتى اِلَيْكَ مِنْ بَيْنِ الْوَسائِلِ، يا مَنْ لا يَشْغَلُهُ اِلْحـاحُ الْمُلِحّينَ.

“Allah’ım! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoğalt; (dünya ve ahrette) sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bana lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından sana vesilemi yakınlaştır bana; ey ısrarla (yalvaranların) ısrarı kendisini (başkalarıyla ilgilenmekten) alıkoymayan (Rabbim)!”

  1. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ غَشِّني فيهِ بِالرَّحْمَةِ، وَارْزُقْني فيهِ التَّوْفيقَ وَالْعِصْمَةَ، وَطَهِّرْ قَلْبي مِنْ غَياهِبِ التُّهْمَةِ، يا رَحيماً بِعِبادِهِ الْمُؤْمِنينَ.

 

 

Bayramdan önceki gün arafe  günüdür. Bugünde  bayram sabahına kadar  yapılacak  dualar çok önemlidir.

Bismillahirrahmanirrahim

Gulhuvallahu ehad . Allahussamed. Lem yelid. Velem yuled.  Velem ye kullehu küfüven ehad.

Lailehe ilallahu vahdeulee şerikeleh.Lehül mülkü velehülhamdü ve hüve ale külli şeyin kadir.

Allahümme salli ala Muhammedin ve enzilhül muk’ adel mükarree ındeke yevmel kıyameh

La iahe illellahü vahdehü la şerike leh lehül mülkü ve lehlü hamdü biyedihil hayru vehüve ala külli şey’in kadir

Sübhanellezi fi’s-semavati arşuhu. Sübhanellezi fi’n-nari sultanühu. Sübhanellezi fi’l-kuburi kadauhu. Sübhanellezi fi’l-hevai ruhuhu.Sübhanellezi raa’s-semae bigayri  amedin.Sübhanellezi vadaa’l-arda. Sübhanellezi la melcee illa ileyhi.’’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ