Hakkında Bilinmeyen
Babalar günü ne zaman 2017

  • 10 Şubat 2017
  • 230 kez görüntülendi.
Babalar günü ne zaman 2017
2017 Babalar günü niye kutlanır, Babalar günü önemi, babalar günü ne zaman kutlanır, Babalar günü heryıl ne zaman olur, Babalar günü hikayesi,

Her sene önce anneler günü kutlanır.Daha sonra ise babalar günü gelir. Yani babalar normal zamanda gibi 2. planda kalır.Anneler gününü genekde herkes bilir fakat babalar günü genellikle bilinmez ve internetten öğrenilir. Hayatımızın en önemli varlıklarından olan babalar için de tam anlamıyla kutlanmasa da gene de hatırlayan çıkar.

Babalar Günü Türkiye’de 18 Haziran 2017 pazar günü kutlanacak. Babaların adına kutlanan ve onlara adanmış özel bir gündür. Ayrica diğer ülkelerde her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanir.

Babalar gününün hikayesi Amerika Birleşik Devletleri’ne dayanır.Ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır Babalar Günü Anneler Günü gibi babalar için özel bir gün olarak kutlanmır.1972 yılında ise başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan yapılmıştır.

BABALAR GÜNÜNDE NELER YAPILMALI
Babalar Günü, gittikçe bir aile bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.Babalar gününde Aileler günlük geziler yaparak babalara hediyeler alinir. Ayrica bazı ülkelerde resmi tatil oldugu icin, bu uzun haftasonu kısa bir mola olarak kullanilmaktadir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ