Hakkında Bilinmeyen
Balık Yoğurt Zehirler Mi?

  • 09 Ekim 2017
  • 436 kez görüntülendi.
Balık Yoğurt Zehirler Mi?
balık roka

Balık Yoğurt Zehirler Mi?

Balık deyince akla gelen balık yoğurt zehirler mi ? balık ile beraber ne yenilir? soruları olmaktadır. Balık kış mevsiminin vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer almaktadır. Av yasağının kalkmasıyla birlikte 10 liraya kadar düşüne hamsinin kilosu geçim darlığı çeken ailelerin evlerine hayvansal bir gıda girmesini sağlamıştır.

Balık ile ilgili bir çok uzmanın faydalarına yönelik araştırmaları  bulunmaktadır. Yine yapılan bir araştırmada haftada yenilen öğünlerde 5 veya daha fazla balık tüketenler hiç tüketmeyenlere göre kalp kirizi geçirme riski yüzde otuz daha az olduğu anlaşılmıştır .

Sadece bedensel değil zihinselde faydaları saymakla bitmeyen balığın içerisinde bulunan Omega 3 sayesinde unutkanlığı engellediği bilinmektedir. Yağlı ve protein bakımından yüksek oluşu ile doygunluk hissi veren balık besini içerdiği kalsiyum nedeniyle kemik gelişiminde de önemli faydaları bulunmaktadır.

Bazı ana yiyeceklerin yanında yenilen besinler o yiyeceğin proteinini yada vücuda yararlı emilimi sıfıra indirmektedir. Bunlarda bazılarını sizler için derledik.

Balık yanında  roka yenilmemeli :  Balıkta bulunan kalsiyumu roka ortadan kaldırır. Küçük balıklarda bu durum daha da belirgin olmaktadır.

Balık ile Yoğurt yenilir: Bu zamana kadar bilinen balık ve yoğurt zehirler bilgisinin aksine uzmanlar balık eğer taze ise toksit etki göstermeyeceğinden zehirleme olmayacağını söylemektedir. Sadece yoğurt değil süt  ürünlerinin tamamı yenilebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ