Hakkında Bilinmeyen
Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? 2018 Yılı İçin Bedelli

  • 15 Eylül 2017
  • 756 kez görüntülendi.
Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? 2018 Yılı İçin Bedelli
bedelli askerli ücreti

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? 2018 Yılı İçin Bedellide Son Gelişmeler

Bedelli askerlik çıkıyor mu?Hükümetin Bedelli askerlik hakkında açıklaması nedir?Bedelli ücreti ne kadar olacak?Bedelli askerlikte son gelişmeler?Bedelli askerlik hizmeti ne kadar ;*Bedelli için kim ne dedi. Bu sorular son zamanlarda vatandaşın sıkça sorduğu ve cevap aradığı konular arasında yer almaktadır .

Geçtiğimiz günlerde ise Kanal 24 ekranlarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan izleyenlerden gelen yoğun bedelli askerlik sorusunada açıklık getirerek cevapladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorulan “Bedelli askerlik çıkacak mı ?” sorusuna “Gerekirse bedelli askerlik çıkartılır” diyerek ülkenin içinde bulunduğu şartlar gereği bedelli askerliğin çıkarılabileceğinin müjdesini vermiş oldu.

Mustafa Destici’nin Bedelli Askerlik Tasarısı

Mustafa Destici’nin bedelli Askerlik konusunda bekleyenlere ümit olacak tasarısında şu ifadeler yer verildi Destici “Kaynak bulunamıyorsa bizim önerimiz, değişik fonlarda milyarlarca TL para var ve daha az önemdeki farklı alanlarda harcanıyor. 2 milyar dolar buraya ayrılsın. Ya da bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyım. Lakin oluşacak kaynak buraya aktarılıp 2 bin canımız hayata tutunacaksa bu da yapılabilir. Son olarak Sakarya’da SMA hastası olan Eymen bebek, tedavisi yapılamadığı için hayatını kaybetti. Rabbim ailesine sabırlar versin, cennetinde buluştursun” dedi

Bir açıklamada Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan geldi.

Fikri ışık ise bedelli askerli konusunda Bakan Fikri Işık, ‘Fırat Kalkanı’ harekatının olduğu sürece bedelli askerliğin çıkmayacağını gündeme gelmeyeceğini ve çalışmasının yapılmadığını açıkladı. TGRT Haber’in yayınında konuşan Bakan Fikri Işık şu sözleri söyledi , “Kanunen tecil hakkı olanlara yapılıyor. Makul mazereti olmayanların askerlik ödevini yerine getirmesi gerekiyor. TSK adım adım profesyonel orduya geçiyor.Şu anda terörle mücadele sürüyor, bir taraftan Fırat Kalkanı Harekatı yapılıyor. Böyle bir durumda bedelli gündemimizde yok.”diyerek bedelli askerlik konusuna açıklık getirdi.

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? 2018 Yılı İçin Bedellide Son Gelişmeler.Cumhurbaşkanının Bedelli Askerlik Hakkında Son Değerlendirmesi 

Televizyonda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik konusunda” Türk Silahlı Kuvvetlerinde asker ihtiyacının olduğunu ve Vatan Hizmetinde bulunmak isteyen kişilerin askerlik vazifesini yerine getirmeleri gerektiğini ifade etmişlerdir .Üniversite mezunları   içinse askerliği daha kolay oluğunu ifade eden Cumhurbaşkanı izin süresi düşüldüğünde 5 ay 10 günlük bir hizmet süresinin varlığına dikkatleri çekmiştir. Cumhurbaşkanı gündemlerinde Bedelli askerliğin çıkartılmasına yönelik bir çalışma olmadığını da ifade etmişlerdir .

TEOG Kaldırılmalı

Televizyonda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda Liseye geçiş sınavı olan TEOG sınavının kaldırılması gerekitiğini belirtmişlerdir. Gerekirse her okulun kendi sınav yapabileceğini belirten Erdoğan bu sınavın istenileni vermediğini belirtmişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ