Hakkında Bilinmeyen
Bütünleme Sınavları Kaldırıldı mı?

  • 13 Ocak 2017
  • 533 kez görüntülendi.
Bütünleme Sınavları Kaldırıldı mı?
Bütünleme Sınavları Kaldırıldı mı?

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren bütünleme sınavları ile ilgili sosyal medyada dolaşan söylentiler yetkililerin açıklama yapma zorunluluğunu doğurdu. Tartışma konusu haline gelmiş olan söylentiler için YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan açıklama geldi. Saraç, “Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz” dedi Düşük not alan ders geçmek için ve notlarını yükseltmek için bir çıkış olarak gördükleri bütünleme sınavları öğrenciler için büyük bir öneme sahiptir.

Yeni yapılan düzenleme ile YÖK e bir çok konuda yetki devri gerçekleşmiş ve gerektiğinde bütünleme sınavlarını yapma veya gerektiğinde kaldırma yetkisi verilmişti “Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz.”denildi

YÖK başkanının imzası taklit edilerek intertte dolaşan habere göre “Sosyal medyada, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın imzası taklit edilerek “12 Ocak 2017 tarihli ve 2937 sayılı YÖK Eğitim Komisyonu’nun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz dönemi karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları geçersiz sayılacaktır” ifadeleri yer almıştı . Bu söylentinin asılsız olduğu yapılan açıklama ile ortaya çıkmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ