Hakkında Bilinmeyen
Çanakkale’de Korkutan Deprem

  • 06 Şubat 2017
  • 472 kez görüntülendi.
Çanakkale’de Korkutan Deprem
deprem

Çanakkale’de korkutan deprem

Çanakklede bir çok depremin habercisi olmasından korkulan bir derem meydana geldi. 5,3 büyüklüğündeki deprem birçok komşu il ve ilçelerden hissedildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 5,3 olarak kaydedilen depremde sarsıntı yerin 9,25 km altında olduğu bildirildi
Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ve Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin bölgede inceleme yaparken Taşağıl, Tuzla, Yukarı, Çam ve Gülpınar köylerinde hasar ile yıkım oluştuğu kaydedildi.
İfad yetkilileri hızlı bir şekilde bölgeye intikal ederken battaniye , kumanya ve acil durum ekipmanlarını ihtiyaç duyan kişilere ulaştırmak için çalışmalara başladılar . Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin can kaybının meydana gelmediğini, ancak yıkımlar sonucu 4 vatandaşın enkaz altında kalarak yaralandığını aktardı.
Bölgede halen arama kurtarma faliyetleri devam etmektedir. Hükümetten evleri ve hayvan barınakları zarar gören vatandaşlar destek beklenktedir.Belediye Başkanı Şahin her türlü yardım için hazır olduklarını aktardı
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 5,3 büyüklüğündeki deprem saat 06.51’de kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ