Antalya gecelik bayan arkadaş izmir otele gelen bayan arkadaş petshop Mersin eve gelen bayan
Hakkında Bilinmeyen

E Devlet 1300 TL ve 2330 TL Yardım Başvurusu Başladı: İşte Çocuğu Okula Gideceklere Destek Başvurusu 2022

admin

admin

  • 05 Eylül 2022
  • 4.694 kez görüntülendi.

Çocuğu okula gidecek ailelere 1300 TL ve 2330 TL yardım yapılıyor. Başvurular e devlet kapısı üzerinden alınmaya başladı. İşte link.

 

E Devlet 1300 TL ve 2330 TL Yardım Başvurusu Başladı: İşte Çocuğu Okula Gideceklere Destek Başvurusu 2022

 

1300 TL ve 2330 TL yardım başvurusu e devlet’te.

Çocuğu okula başlayacak vatandaşlara sosyal yardım başvurusu kapsamında destek ödemeleri yapılacak. e Devlet üzerinden yapılan başvuruya baktığımızda çocuklu ailelere destek ödemesi yapılacağına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu yardımların başvuru detaylarına yer verdik.

Devlet , e devlet kapısı üzerindne sosyal yardım başvurularını almaya devam ediyor. Özellikle okulların açılmasına kısa süre kala yeni yardımlar için başvurular alınmaya başladı. Yapılacak yardımlarla vatandaşlar, çocuklarının kırtasiye giderlerini alabilecek. Ekonomik olarak zor dönemler yaşayan vatandaşlara bu destekler farklı başlıklar altında veriliyor.

2330 TL YARDIM BAŞVURUSU

SED ödemeleri kapsamında çocuklu ailelere destek ödemesi yapılacak. Söz konusu Sosyal ve Ekonomik Destek Paketinin başvuru şartları şu şekilde:

Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

– Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.

– Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

– Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanların çocukları ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları,

Meslek elemanları tarafından yapılan inceleme sonucu uygun bulunması halinde desteklenmektedir.

2330 TL BAŞVURUSU

SED ödemesi başvurusu e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvurusunu yapmak için aşağıdaki linke gitmeniz gerekmektedir:

Linke tıklayın ve açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda e devlet şifreniz, TC kimlik numaranızla giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst kısmında bulunan YENİ BAŞVURU butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranın en altında okudum onayladım kısmına tıklayarak DEVAM ET butonuna tıklayın. Daha sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurun ve başvurunuzu yapın.

1300 TL YARDIM BAŞVURUSU

E devlet kapısı üzerinden bir başvuru daha başladı. Yapılan açıklamada SGK’dan eğitim öğretim yardımı başvurusunun başladığına yer verildi. Açıklamada, “Bu hizmeti kullanarak, şehit / gazi ve vazife malüllerine veya çocuklarına yılda bir kez ödenen eğitim yardımı için talepte bulunabilirsiniz.” denildi.

Başvuru için yukarıdaki linke gitmeniz gerekmektedir. Bu linke tıklayarak yine yukarıda belirtildiği gibi adımları takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

DİĞER YOL

Kırtasiye yardımı bazı belediyeler tarafından verilmektedir. Bulunduğunuz ilin ilçenin belediyesine başvuru yaparak kırtasiye yardımı-eğer varsa- başvurusu yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ