Hakkında Bilinmeyen
Eğitim Müfredatı Değişiyor

  • 13 Ocak 2017
  • 400 kez görüntülendi.
Eğitim Müfredatı Değişiyor
Eğitim Müfredatı Değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2017/2018 eğitim ve öğretim yılında düzenlenecek olan yeni müfredata geçmeyi planlamaktadır . Yapılacak çalışma ile artık bilimsel ve görsel tasarım açısından yeterli, tarihsel, kültürel, milli, manevi, dini ve ahlaki değerleri ön planda tutulacak.

Özellikle bu çalışmalar suç oranlarının okullarda artış göstermesi zararlı madde kullanımlarının her geçen gün artması ve bu maddelere başlama yaşının giderek düşmesi üzerine bu konuda adım atılma zorunluluğu doğmuştur. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yakın bir zamanda yaptığı açıklamada “Yeni dönemde okul yapmaktan ziyade okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ettik” sözleri çalışmanın başladığı tarih olmuştu. Müfredatta sadelik ve basitlik ilk planda göze çarpıcak olup halkın örf ve adetlerine ters göründü ve düşüncelerden temizlenmesi hedeflenmektedir.

Yapılan çalışmada eğitim ve öğretim programlarını değerlendirme, güncelleme ve geliştirme çalışmalarında Avrupa Birliği ve OECD ülkeleri ile ABD, Japonya gibi ülkelerde uygulanan programları ve ders kitaplarının hazırlanma, geliştirme ve uygulanmasına yönelik inceleme ve araştırma yapılarak çalışma rapor haline dönüştürüldü. 40 dersin müfredatının değişikliğe uğraması bu çalışmalar sonunda hedeflenmektedir.Ders saatlerinin uzun olması haftalık ders sayısının çokluğu da bu kurulmuş olan çalıştayın ilgileneceği konular arasında yer almaktadır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ