Hakkında Bilinmeyen
EGM Güncel Bekçi Alımı Duyuruları Yayımlandı (Parkur Talimatı – Sözlü Sınav)

  • 28 Ağustos 2022
  • 837 kez görüntülendi.
EGM Güncel Bekçi Alımı Duyuruları Yayımlandı (Parkur Talimatı – Sözlü Sınav)

EGM, Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 2022 yılı 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvuruları kapsamında yeni sınav duyuruları, itiraz sürecine dair duyuru yayımlandı. İşte gereli tüm detaylar.

 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM”, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2022 yılı 1. Dönem 3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında yeni duyurular yayımlandı. Bekçi alımı yazılı sınav sonuçlarına itiraz süreci, fiziki yeterlilik “parkur talimatı” ile sözlü sınav tarihlerine dair duyurular yayımlandı. İşte tüm detaylar.

Bekçi alımı yazılı sınav itiraz sonuçları

17 Temmuz 2022 tarihinde 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı yapılmıştı. Yazılı Sınav Sonuçları 5 Ağustos 2022 tarihinde MEB ve Polis Akademisi bünyesinde belli olmuştu. Gönderilen itiraz dilekçeleri MEB tarafından değerlendirildi. Adaylar haberimizin en altındaki sorgu ekranından itiraz sürecine dair detayları öğrenebilirler.

 

2022/1 çarşı ve mahalle bekçisi alımı parkur talimatı

2022/1.dönem çarşı ve mahalle bekçiliği kapsamında 3 bin 250 kadro için giriş sınavı fiziki yeterlilik sınav talimatı “parkur talimatı” şu şekildedir:

parkur-talimati.jpg

Bekçilik fiziki yeterlilik ve sözlü sınav tarihleri belli oldu

2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği sınavına katılacaklara önemli duyuru da yayımlandı. Bu kapsamda 2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamasına katılacak adayların sınav yeri ve tarihleri açıklandı. 3 bin 250 bekçi alımı kapsamında, Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Sınav aşamasına katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğrenecekler. İşte gerekli tüm bağlantılar:

Bekçi alımı sözlü sınav giriş belgesi.

2022/1 bekçi alımı yazılı sınav itiraz sonuçları.

Fiziki yeterlilik parkur talimatı tam metin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ