Hakkında Bilinmeyen
ePTTAVM sitesi ücretsiz maske onayı vermiyor sorun nasıl çözülür

  • 05 Nisan 2020
  • 332 kez görüntülendi.
ePTTAVM sitesi ücretsiz maske onayı vermiyor sorun nasıl çözülür
Ücretsiz maske siteye girildiğinde niye hata veriyor, nasıl düzeltilir. ePTTAVM sitesi  maske siparişi niye onaylamıyor, ePTTAVM site hatası nasıl çözülür, ücretsiz maske siparişi verirken niye hata veriyor,

Corona virüsü için EpttAVM maske dağıtımı E-Devlet’e geçti. E-Devlet’ten ücretsiz maske nasıl alınacak.Ücretsiz maske dağıtımı EpttAVM den Ptt ile dağıtımı yapılacaktı. Yoğun ilgi yüzünden başvurular e-DEVLET üzerinden yapılacak. Alttaki linkten e devlete giriş yapıp ulaşabilirsiniz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET ÜCRETSİZ CORONA VİRÜS MASKESİ

sağlık bakanlığı ücretsiz maske ile ilgili akşam açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre ücretsiz maskeler ePTTAVM sitesinden vatandaşlara dağıtılacaktı. 20 -65 yaş aralığında vatandaşlara her hafta 1 paket (toplam 5 adet) maske ücretsiz olarak verilecek Ücretsiz maske alırken son aşamada onay vermiyor. Bunu çözmek için şunu yapmanız lazım.

Not : yeni açıklamaya göre Ücretsiz maske siparişi için e devletten yapılacak. Daha sonra PTT üzerinden sipariş verilecek.

 ÜCRETSİZ MASKE E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 .sıraya 20-65 yaş arası aileden 1 kişinin Tc ad soyad ve doğum tarihini seçin. Sonra 1 kişi dah ekleyi seçin.

2.sıraya şartları sağlayan diğer kişilerin bilgilerini girin. ailede 20-65 kaç kişi varsa aynı işlemi yapın.

3. Başvuran kişinin Telefon, mail ve adres bilgilerini girin.

4. Üyelik sözleşmesini onaylayın

5. (En önemlisi budur dikkat edin.) Ben robot değilim tık kısımını seçerken solda güvenlik resmi açılıyor. Burada sorulan soruda resmi doğru seçin. ( Örneğin resimdeki otobüsleri seçin, resimdeki arabaları iaşretleyin, resimdeki trafik lambalarını seçin diye. Eğer resim karışıksa resmi sol alttan değiştirin.

6. Güvenlik resmini onayladıktan sonra maske siparişi verin seçin. Size onay siparişi vermesi lazım. Vermezse tekrar ben robot değilimi seçin resmi tekrar doğrulayın Onay verene kadar işleme devam edin

20-65 yaş aralığında evde oturan her kişi için ayrı ayrı Tc, İsim soyisim ve doğum tarihi girilecek. solda bulunan güvenlik doğrulama resmini seçin sonra bilgileri onaylayın. Güvenlik doğrulama olarak kaç araç esmi var, trafik ışıklarını seçin diye resim verecekler. Onları doğru seçmeniz lazım. Size Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

En son maske siparişi ver tıklayın. Size sipariş numarası vermesi lazım. Sipariş numarası çıkmazsa sipariş verilmemiş veya onaylanmamıştır. Tekrar denemeniz lazım

PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır. T.C kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ