Hakkında Bilinmeyen
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  • 02 Ekim 2017
  • 577 kez görüntülendi.
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
face

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

 

Facebook’ta canlı yayın yapmak için telefonunuzda Facebook uygulaması yüklü olmalıdır. Özellikle gençlerin paylaşmak istedikleri önemli anları artık birçok sosyal medya programında olan canlı yayın özelliği ile kullanmak istemektedirler Bunu yapabilmek için cihazınızda öncelikle Facebook uygulaması açmanız gerekmektedir

Durum güncelleme seçeneğine tıklanır. Eğer profilinizde canlı yayın özelliği aktifleşmiş ise alt kısımda “Canlı yayın paylaş” seçeneği çıkacaktır.

Bu seçeneğe tıklamak gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ekrana canlı yayın ile ilgili bir bilgi gelecektir. Bu esnada “devam” seçeneğine tıkanması gerekmektedir. Facebook’un canlı yayın yapma özelliği Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarda bulunmaktadır.

Bir sonraki ve son adımda ekrana canlı yayına verilecek isim yazılmalıdır. Ardından canlı yayının paylaşılacak kitlesi seçilir ve canlı yayına başlanır. Bu yayın kapatıldıktan sonra istenirse kaydedilip daha sonra izlenebilir. İstenirse de tamamen silinebilir.

yayın

Facebook’un canlı yayın özelliği Dünya’da ve ülkemizde meydana gelen haberlerden daha hızlı bir şekilde haber almayı sağlamaktadır. Bu uygulama ile mesafeler kısalmaktadır. Gitmek istediğiniz yerde bedenen olmasanız bile İletişimi kolaylaştırması bu özelliğin en önemli yararlarındandır.

Canlı Yayın Süresi ne Kadar ?

Facebook Mentions uygulaması üzerinden ünlülerin kullanımına açtığı canlı yayını sene başında genel kullanıma açmaya başlayan Facebook, 90 dakikalık limite sahip canlı yayın hizmetindeki 24 saate çıkarmayı planlamaktadır

Facebook periscope uygulaması ardından onaylı profil ve onaylı sayfalar için Mentions uygulaması kapsamında mobil cihazlardan sunmaya başladığı canlı yayın özelliğini, bu yılın başında genel kullanıma açan Facebook, kullanıcıların profil veya sayfalarında geniş katılımlı canlı yayınlar yapma hizmetini zenginleştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ