Hakkında Bilinmeyen
Facebookta yeni uygulama dönemi başlıyor

  • 27 Ocak 2017
  • 328 kez görüntülendi.
Facebookta yeni uygulama dönemi başlıyor
facebook

Facebookta yeni uygulama dönemi başlıyor
İnstagram’da test aşamasında olan ancak denediği bölgede yoğun bir ilgi ile karşılık bulan Hikayeler uygulamasını Facebook’ ta kullanıcılarına sunmaya hazırlanmaktadır. Snapchat’ın uygulaması olarak ta biline Hikayeler’i zaman tünellerine yerleştirmeniz mümkün olup sadece arkadaşlarınızın göreceği fotoğraf kolajı yapmanız mümkündür.
Fotoğraflarınıza doodlelar, metin ve emoji eklemenize müsade edilmekte olup 24 saat sonunda bu görseller tamamen silinecektir. İnstagramda yer aldığı gibi ekranın üst köşesinde küçük bir artı ikonu yerleştirilmesi beklenmektedir.
İnstagramda takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini görüntülemek istediğinizde fotoğraflarına tıklayabilirsiniz. Profil fotoğraflarının üzeride yer lan gökkuşağı renginde daire bu kişinin görsel hikayesi olduğunun işaretidir. Şimdilik günlük 150 milyon kullanıcıya ulaşan instagram kullanıcı sayısı belirli bir aşamadan sonra daha hızlı bir şekilde yayılacağının göstermektedir.
Facebook bu uygulamayı şimdilik sadece İrlanda da test aşaması olarak kullanılmaktadır. 1 dakikalık hazırlanacak hikayeler instagram’da olduğu gibi 24 saat sonra kalıcı olarak silinecektir. Massenger den farklı bir kullanımı olacak olan uygulama ile Facebook Hikayeleri mesaj olarak ta atılabilecektir.
Özelliğin Türkiye’de ne zaman devreye gireceği henüz netlik kazanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ