Hakkında Bilinmeyen
Herkesi korkutan haber geldi: Yeni salgın yayılmaya başladı! Çok sayıda kişi enfekte oldu, ölüler var

  • 03 Eylül 2022
  • 1.413 kez görüntülendi.
Yetkililer tarafından Kökeni bilinmeyen zatürre ile enfekte olan kişilerin Kovid-19, grip ve hantavirüs de dahil 30’dan fazla virüs ve bakteri testlerinin negatif çıktığı belirtilerek bunun da yeni bir virüse işaret ettiği ifade edildi. Hastalığın, genellikle yeni viral salgınların kurbanları olan sağlık çalışanlarına bulaşması hastalığın yayılma hızının yüksek olabileceğini gösterdiği belirtilerek çıkan vakaların hemen karantinaya alındığı bildirildi.

ORTAYA ÇIKAN SEMPTOMLAR

Tucumán Eyaleti Sağlık Bakanı Luis Medina Ruiz, gizemli pnömoniye (zatürre) yakalanan İlk 6 hastanın 18-22 Ağustos tarihleri arasında yoğun akciğer enfeksiyonu ile hastaneye başvurdukları ve nefes almada güçlük ve göğüs ağrısı benzeri semtomlar gösterdiklerini söyledi. Ruiz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“BUNLARIN HEPSİ NEGATİF ÇIKTI”

“Bu hastaların ortak noktası, iki taraflı pnömoni ile şiddetli solunum rahatsızlığı ve Kovid-19’a çok benzeyen X-Ray görüntülerindeki benzerliktir.

Kovid-19, soğuk algınlığı, hem A hem de B tipi grip’ dahil olmak üzere 30’dan fazla virüs ve bakteri için test edilmiş ve bunların hepsi negatif çıkmıştır.”

KARANTİNAYA ALINDILAR

Hastalardan alınan numunelerin daha fazla analiz için Arjantin Ulusal Sağlık Laboratuarları’na gönderildiğini belirten Ruiz, karantinaya alınan hastaların temas edenlerin de izlenerek izole edildiğini vurguladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi’nin salgın istihbarat ekipleri gizemli pnömoni vakalarını izlediklerini duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ