Hakkında Bilinmeyen
İran İle Türkiye Arasında Dev Antlaşma

  • 30 Ocak 2017
  • 618 kez görüntülendi.
enerji

Türkiye ile İran arasında muazzam anlaşma
Türkiye’den Unıt International ile elektrik santrali görüşmelerini devam ettiğini belirten İran Enerji Bakan Yardımcısı Ali Rıza Daemi Mart ayı ortalarına doğru nihai sonuca varılacağını belirtti. İran yakın bir zamanda nükleer enerji kullanımı konusunda anlaşma imzalamıştı. Yaptığı bu anlaşmanın bağlayıcı maddeleri nedeniyle elektrik üretimini doğalgaz santrallerine yönlendirdi.
Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal’ın yönetim kurulu başkalığını yaptığı Unit International 2016 yılı Haziran ayında Türkiye içinde büyük öneme sahip enerji anlaşmalarına imza atmıştı. İran Enerji Bakanlığı ile 4,2 milyar dolara 7 ayrı doğalgaz kombine çevirim santrali için anlaşma imzalamıştı. İran ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar içerisinde büyük öneme sahip projelerden olan bu anlaşma gereğince İran’ın 7 ayrı bölgesinde toplam gücü 20 bin megavat olacak 7 ayrı santral yapılması planlanmaktadır.
Bu sene Mart ayında son noktayı koymayı planladıklarını söyleyen İran Enerji Bakan Yardımcısı Ali Rıza Daemi ” Unit International’la anlaşmanın tamamlanmasıyla, İran’ın nükleer anlaşma sonrası elektrik sektöründe yaklaşık 10 milyar dolar değerinde anlaşma imzalamış olacak” dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ