Hakkında Bilinmeyen
ITÜ Çekirdek 3 milyon hibe dağıtıyor

  • 11 Ocak 2017
  • 263 kez görüntülendi.
itu çekirdek

ITÜ Çekirdek 3 milyon hibe dağıtıyor
İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek olarak geçen girişimlere destek sağlama faaliyeti 2012 yılında kurulmuş ve bugüne kadar toplamda 7 milyon tl den fazla yatırımcılara destek sağlamıştı. Bilimin gelişmesi ülkenin sanayi ve arge yatırımlarının öncülüğü konumundaki bu faaliyet içinse bu sene 05 Ocak 2017tarihine kadar başvurular kabul edilmektedir. Başvurular http://www.itucekirdek.com/ adresinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bir fikri olan ben yaparım diyen her girişimcinin bu fırsatı değerlendirmesi kendi ve ülke menfaatine olacaktır.

İTÜ Çekirdek’e, başvurular “Genel Kategori”, “Bulut Bilişim Kategorisi” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere 3 farklı daldan katılım sağlanmıştı 2016 yılının en önemli girişim desteklerinden olan İTÜ Çekirdek’e, toplam 3.900 proje başvurusu yapılmıştı. İTÜ Çekirdek proje yarışmasına paydaşı kurum ve kuruluşlar tarafından İTÜ Çekirdek’in final etkinliği olan BIG BANG 2015 yarışmasında ise 20 firmaya toplam 1.2 milyon TL’lik ödül ve 1.5 milyon TL değerinde bulut bilişim altyapısı fonu dağıtılmıştı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek isimli destek çalışmasına yapılacak olan başvurular http://www.itucekirdek.com/ adresinden gerçekleştirilebilecek. Bu uygulam ile bugüne kadar 80 firma çalışma hayatına başlangıç yapmış 1850 girişimciye de 7milyon dan fazla ödenek sağlanmıştır Bu sene her yaştan girişimci, başvurularını “Genel Kategori” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda yapılabilecek.Dünyada sayılı kuluçka merkezlerinden olan İstanbul Teknik Üniversitesi her yaştan katılımcıları beklemektedir.2017 yılında girişimcilere 3 milyon tl tutarında destek sağlanması beklenmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ