Hakkında Bilinmeyen
Lise Mezunu Polis Alımı

  • 10 Ocak 2017
  • 884 kez görüntülendi.

Lise Mezunu Polis Alımı
09 Ocak 2017 Pazartesi itibari ile başlayan Emniyet Geneli Müdürlüğü Lise Mezunu Personel alımlarında merakla beklenen soru kaç kişi istihdam edilecektir. Emniyet Geneli Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Lise istanbul escort mezunu polis alımlarında KPSS puan türüne göre alım yapılacağı duyurulmuştur. Güvanlik denetimlerinden kusursuz bir şekilde geçmekeli gereken adayların kamu personeli seçme sınavında da 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.

Binlerce memur adayı Kasım ayında KPSS sınavına girmişler ve devlet kurumlarının alım yapacakları günleri heyecanla beklemeye başlamışlardır . Emniyet Geneli Müdürlüğü 2047 yılının ilk lise mezunu polis alımını 23 kişi olarak yapılacağını duyurdu.

Emniyet Geneli Müdürlüğü tarafından 23 adet aşçı alımı gerçekleştirilecek olan alımlarda seçilen personeller; Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Rize, Şırnak ve Tunceli illerinde istihdam edilecektir.

Lise Mezunu Polis Alımı Şartları

a.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK -1’de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak (Aşçılık, Mutfak, Yiyecek İçecek gibi Ortaöğretim’in ilgili bölümlerinden mezun olmak)
c.Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
d.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
e.Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uy gulamalı sınavda başarılı olmak Belirtilen şarları taşıyan adayların başvuru sırasında yanlarında;Kimlik Belgesi 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)bulundurmaları gerekmektedir
f-İstenilen eğitim türüne ait diploma belgesi aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti .KPSS Sonuç belgesinin aslı olması gerekmektedir (KPSS’nin ilgili puan türünde en az 70 almak gerekiyor)

Lise mezunu polis alım için başvurular 13 Ocak 2017 günü sona erecektir. Başvurmak isteyen adayların 09 Ocakta başlayan süreyi kaçırmadan yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte bulunduğunuz ilin emniyet genel müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ