Hakkında Bilinmeyen
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  • 11 Eylül 2017
  • 265 kez görüntülendi.
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
okul açılış tarihi

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemin çalışma takvimini belirledi, “Okullar Eylül’ün kaçında açılacak?” sorusu cevap buldu. Yayınlanan takvime göre okullar bu sene 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açılacak. İlk dönem 19 Ocak 2018 tarihinde sona ererken, ikinci dönem 5 Şubat 2018’de başlayacak. 8 Haziran 2018 Cuma günü ise 2017-2018 eğitim öğretim yılı sona erecek.

Yeni Öğretim yılının başlayacak olması beraberinde bir çok masrafı da getirmektedir. Okul servis ücretlerinde yapılan zamlar bu artış oranının kırtasiye harcamaları konusunda da olabileceği kaygısı vatandaşı düşündürmektedir .

Okulların yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olması ile birlikte trafiğe çıkacak binlerce servis aracının getireceği kaos şimdiden büyük şehirlerde yaşayan insanları endişeye sevketmektedir.Öğrenciler ve veliler  gibi vatandaşlarda okulların açılacağı tarihi merak etmektedirler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Özel Okul Teşvik sonuçları açıklandı. Buna göre binlerce öğrenciyi ilgilendiren teşvik sonuçlarının MEB’den sorgulatabilirsiniz. Devlet teşvik desteği için başvurularını yapan özel okullarının isimleri yayımlanmaya başladı. Eğitim ve öğretim desteği kapsamında özel okula giren öğrenciler Eylül ayı içerisinde belirtilen zamanlarda, yerleştirilmiş özel okula destek kapsamında kayıt işlemlerini de yaptırabilecekler. Siz de haberimizden MEB Özel okul teşvik sonuçları ekranına ulaşabilir meb.gov.tr üzerinden özel okul yerleştirme sonuçları sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ