Hakkında Bilinmeyen








Ortaköy Reına Katliamcısı Yakalandı

  • 17 Ocak 2017
  • 198 kez görüntülendi.
Ortaköy Reına Katliamcısı Yakalandı




Ortaköy Reına Katliamcısı Yakalandı





Ortaköy Reına Katliamcısı Yakalandı
İstanbul’da yılbaşı gecesi katliam yapan 39 cana kıyan cani Esenyurt’ta yakalandı. saldırganın Özbek asıllı olduğu ve adının Abdülgadir Masharipov olduğu yetkililerce bildirildi. Ortaköyddeki saldırıda zanlı kaleşnikof marka yarı otomatik bir silah ile 39 kişiyi katletmiş silahını ve montunu olay yerinde bırakarak kaçmıştı. 17 gündür kayıp olan zanlının bu gece Esenyurt’ta bir adreste yapılan operasyon ile ele geçirildiğini öğrenmiş bulunmaktayız

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri saldırının olduğu dakikadan sonra kapsamlı bir çalışma başlatarak birçok adrese operasyon düzenlemişlerdi. Son olarak çemberi daraltan ekipler İstanbul Esenyurt’ta Özbek asıllı olduğu ve adının Abdülgadir Masharipov olduğu öğrenilen teröristin bulunduğunu tespit ettiler . Aynı operasyonda yardım ve yataklık iddiası ile Kırgız asıllı erkek, 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Vatan Caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube müdürlüğüne götürüldüler .

Operasyonda zanlının sağ olarak ele geçirilmiş olması bu katliamın faillerinin bulunması organize bir iş olup olmadığının tespit edilebilmesi açısından son derece önemlidir. Edinilen bilgiye göre bu adreste ele geçirilen diğer kişilerin yanı sıra bu kişilerle bağlantılı olduğu düşünülen adreslere operasyonlar devam etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ