Hakkında Bilinmeyen
PTT Personel Alımları Durdu mu?

  • 25 Eylül 2017
  • 703 kez görüntülendi.
mülakat ile alım

PTT Personel Alımları Durdu mu?

Son günlerde özellikle Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın istihdaç çağrısına en çok destek olan kurumların başında gelen PTT’nin işçi alımların Danıştay’dan veto geldi

Danıştay’dan 2017 yılı son aylarında çıkarılan yasada PTT’nin sadece mülakat ile personel alımı yapamayacağı ve bu şekilde yaptığı alımları durdurması gerektiği açıklanmıştı. Buna göre Danıştay’ın PTT için çıkarmış olduğu kararın hangi dönemleri bağlayıcı olduğu ve yeni dönem personel alıp alamayacağı merak konusu oldu .

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından resmi internet sitesi aracılığı ile önemli duyuru yapıldı ve Danıştay’ın kararı değerlendirildi. PTT 2017/2 ve 2017/3 alımlarının yürütmeyi durdurma kararı alındığı için durdurulduğu ancak başvuruların ve PTT’nin personel ihtiyacı konusunda mağdur olmaması için yeniden personel alımı ilanının yayımlanacağı belirtildi.

PTT Konu ile ilgili Açıklaması

PTT’nin yaptığı bu açıklamanın ardından PTT 2017/2 ve PTT 2017/3 memur personel alımlarının durdurulduğu belirtildi. PTT yakın zamanda personel alımı ilanı yapacağını ve ilanların Danıştay’dan çıkarılan karar doğrultusunda yapacağı açıklandı. Tabi bundan sonraki alımlarda mülakatlar düzenlenecek mi, açıktan atama devam edecek mi yoksa alımlar merkezi atama ile mi yapılacak henüz bilinmiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ