Hakkında Bilinmeyen
Saatleri geri alınacak mı? Eski Düzen Geri Mi Geliyor 

  • 28 Ekim 2017
  • 699 kez görüntülendi.
Saatleri geri alınacak mı? Eski Düzen Geri Mi Geliyor 
kış saati

Saatleri geri alınacak mı? Eski Düzen Geri Geliyor 

Saatleri geri alınacak mı? Eski düzen geri mi geliyor? Kış saati uygulanacak mı? Yaz saati bitiyor mu? Soruları vatandaşların merak ettiği konular arasındadır. Bir yıldır uygulanan ve tartışmalar konu olan sürekli yaz saati uygulaması 2018’de sona erecek. 28 Ekim 2018 Pazar günü tüm yurtta saatler bir saat geri alınacak. Saatlerin geri alınmıyor oluşu ile öğrenciler  kış ayında ciddi zorluklar yaşamış karanlıkta evden çıkan çocuklar için aileler endişe yaşamışlardı.

 Uygulama Bir sene sonra Kaldırılacak 
Ekonomik olarak faydalı olduğu ve tasarrufa faydalı olduğu konusunda veriler açıklanmış ancak kamuoyu tarafından inandırıcı görülmemişti Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınacağı bildirildi.
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında; 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
Kararda ayrıca, 7 Ekim 2016 tarihli ve 2016/9154 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı belirtildi. Söz konusu kararda, “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla; bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlayan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır” denilmişti.
YAPILAN ÖNCEKİ AÇIKLAMALAR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, yaz saati uygulamasının değişmesine yönelik herhangi bir hazırlık bulunmadığını söylemişti.
Bakan Albayrak, saat uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik alınmış herhangi bir karar veya bu yönde yapılan herhangi bir hazırlık bulunmadığını belirtmişti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ