Hakkında Bilinmeyen
Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık hizmetlerini güçlendirmeye gayret ediyoruz. Tüm enerjimizi halkımızı daha sağlıklı bir geleceğe taşıma hedeflerine yönetiyoruz. Az önce sayın valimjiz ile bir değerlenidrme yaptık. Niğde’nin sağlıkta geldiği notkayı ve sağlık yatırımlarını değerlendirdik.

Yatırım programımızda bulunan 250 yataklı hastanenin projesini tammalayarak ihalesini yapacağız. Ayrıca Niğde Ağız ve Diş Sağlığı projesinde sona gelindi. Bunun ihalesini de Ocak ayında yapacağız.

Birçok ülkenin sağlık sistemleri felç olurken bizim sağlık sistemimiz dimdik durdu. Başlatılan beyaz reform sayesinde sistem daha güçlü olacak. Sonuçlarının kısa sürede vatandaşlara yansıyacağını görüyoruz.

Biliyorsunuz 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz.

11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listeleri haftaya gönderiyoruz. Toplamda ilk detapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkacağız.”

İLAN TARİHİ

Bakan Koca ilanların gelecek hafta yayınlanacağını söyledi. Personel alımı ÖSYM üzerinden, işçi alımı işse İŞKUR üzerinden yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ