Hakkında Bilinmeyen
SGK borcu yoktur yazısı E devletten nasıl alınır

  • 07 Nisan 2020
  • 261 kez görüntülendi.
SGK borcu yoktur yazısı E devletten nasıl alınır
SGK dan kredi almak için borcu yoktur yazısı nasıl alınır? SGK borcu yoktur yazısı almak için nereye başvurulur?
Kredi çekmek, teşviklerden yararlanabilmek, ihaleye girmek gibi birçok farklı nedenle istenen SGK Borcu Yoktur yazısı, artık internet üzerinden alınıyor. Bu belgeyi almak için gerekli başvurunun yapılması da gerekiyor.
Kişiler için de E devlet üzerinden SGK borcu yoktur yazısı artık alınabiliyor.Okul burs başvurusu ve diğer işlemler için SGK borcu yoktur yazısı istenmeye başlandı. E devletten rahatçaolayca alınan bu belge için sadece bazı koşulları sağlamak gerekli.Alttaki yazımızda SGK’dan borcu yoktur yazısı nasıl alınır tarif ediyoruz.

İlk işlem SGK birimine başvurmak. SGK başvurusunun ardından iş yeri için bir kullanıcı tanımlanması amacıyla işverenlerin Gerçek Kişi İşverenler, Tüzel Kişi İşverenler ve Adi Ortaklıklar olarak başvuru yapması gerekiyor. Bu başvurular “e-Borcu Yoktur Taahhüt Belgesi” ve “e-Borcu Yoktur Başvuru Formları” doldurularak yapılır ve doldurulan belgeler SGK’ya teslim edilir.

SGK BORCU YOKTUR BELGESİ NASIL ALINIR?

Önce E devlete giriş yapın ardından SGK’nın internet sitesindeki “e.sgk.gov.tr/wps/portal/anasayfa” adresinden “İşveren”e tıklamak.

Açılan sayfanın alt kısmında “e-Borcu Yoktur Uygulaması (4a) butonuna tıklayarak “Uygulamaya Giriş” seçeneğine basın.

“Kullanıcı Adı, Sistem Şifresi ve İşyeri Şifresi” bilgilerinizi girin ve “Güvenlik Anahtarı”nda yazan kodu doğrulama alanına girip, “Giriş” butonuna tıklayın. Artık SGK Borcu Yoktur belgenizi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ