Hakkında Bilinmeyen








Tayfun Talipoğlu Hayatını Kaybetti

  • 21 Mart 2017
  • 594 kez görüntülendi.
Tayfun Talipoğlu  Hayatını Kaybetti








Tayfun Talipoğlu Hayatı





Tayfun Talipoğlu  Hayatını Kaybetti

 





Tayfun Talipoğlu 55 yaşında İzmirdeki evinde fenalaşarak hayata gözlerini yumdu.





2007 yılında almış olduğu UNICEF Türkiye İyi Niyet elçisi olan ve bu görevini sürdüren Tayfun Talipoğlu Katip Çelebi Hastanesinde yapılan tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı. İzmirdeki evinde rahatsızlanan ve yakınları tarafından hastaneye kaldırılan ünlü gazetecenin ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Tayfun Talipoğlu Haziran 2008’den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programını yapım ve sunuculuğunu üstlenmiştir.

Tayfun Talipoğlu Kimdir?

1962 yılında Kars’ta doğan İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okuyan Tayfun Talipoğlu Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun olduktan sonra  Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri sonrada  1995 yılından itibaren önce ATV’de, 1999’dan beri de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.





ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ