Hakkında Bilinmeyen
TBMM 300 Düz Memur Ve Kamu İşçi Alımı Yapacak

  • 05 Temmuz 2022
  • 7.253 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı İdari Teşkilatı düz memur ve kamu işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatından istihdam edilmek üzere 300 düz memur ve kamu işçi alımı yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı İdari Teşkilatı tarafından yayınlanmış iş ilanına göre adaylar yazılı ile sözlü veya uygulama sınavı yapılarak işe alınacaklar. Yapılan sınavlar neticesinde TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam 300 düz memur ve kamu işçi alımı yapılacak.

Kamu İşçi Alımı Atama Yapılacak Kadrolar

TBMM tarafından yayınlanmış ilana göre 16 farklı kadro için toplam 300 düz memur ve işçi alımı yapılacak. Atama yapılacak kadrolar; 61 Memur, 4 Rehber, 3 Kameraman, 3 Muhabir, 3 Montajcı, 3 Fotoğrafçı, 4 Alt Yazıcı, 3 Mühendis, 7 Tekniker, 24 Teknisyen, 2 Usta, 25 Aşçı, 50 Garson, 20 Çay ocakçı ve Garson, 28 Bulaşıkçı, 60 Hizmetli olmak üzere 300 alım yapılacak.

 

Düz Memur Alımı Sınav Şekli

Yazılı sınav için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020-2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınacak. Yazılı sınav puanı yeterli görünen adaylar sıralamalarına göre sözlü veya uygulama sınavına girmeye hak kazanacaklar. Sınavın detayları TBMM’nin internet sitesinden ilan edilecek.

Kamu İşçi Alımı Adaylarda Aranan Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş olmak,

ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS P3 ve P93 puan türlerinden an az 60 puan almış olmak,

Görevini layıkıyla ifa etmesine mani olabilecek sağlık sorununun olmaması,

TBMM Kamu İşçi Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvuru yapacak adaylar 04 Temmuz ile 20 Temmuz 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Adaylar yayınlanmış olan ilanda belirtilmiş olan kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilecekler. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılabilecek. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Başvuru Kılavuzu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ