Hakkında Bilinmeyen
Telli baba türbesi nerede nasıl gidilir

  • 23 Mart 2017
  • 553 kez görüntülendi.
Telli baba türbesi nerede nasıl gidilir
Adres: Rumeli Kavagi Mah. Liman Caddesi Sarıyer / Istanbul

Telli baba türbesi nasıl gidilir Ulaşım: Telli Baba Türbesi’ne gitmek için İstanbul İlinde Sarıyer’den kalkan Rumeli Kavağı minibüslerine veya, Hacıosman metro durağından kalkan 25A numaralı belediye otobüsleriyle Rumeli Kavağı’na gelmeden son duraktan  iki durak önce inilerek gidilebilir. Kendi araçlarıyla  gidecek olanlar ise Sarıyer İDO İskelesi’nden sonra sağa dönerek Rumeli Kavağı yoluna girip yönlendirme levhalarını takip ederek Türbeyi ziyaret edebilirler.

VN:F [1.9.16_1159]

Rivayetler:  Fatih Sultan Mehmet’in taburunda tabur  imamı olarak görev yapan Abdullah Efendinin kabrinin burada olduğu ve  1930 lu yıllarda hasta bir genç kızın rüyasına girerek burada türbe açılmasını istediği aktarılmıştır. Bu türbenin yapılışıyla kızın iyileştiği ve kısmetinin açıldığı da ayrıca iletilenler arasındadır.

Günümüzde bu türbeye özel günlerde ve tatil günlerin da yoğun ziyaretçi akını olmaktadır. Türbenin yapılışında kullanılan tellerden parça alan kişilerin telin uzunluğuna göre isteklerinin olma zamanın tayin edildiği rivayet edilmektedir.sadece kısmet arayanlar değil evliliklerinde huzur arayanlar çocuk sahibi olmak isteyenlerde buralara gelmektedirler.

Unutulmaması gereken önemli bir konu bu tarz türbelerden medet ummak onlardan yardım ve himmet beklemek dinen yasaktır şirk olarak kabul edilmektedir. Yardım yalnızca Allah’tan beklenmelidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ