Hakkında Bilinmeyen
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı Temizlik personeli, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı alımı yapacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada 85 bin personel alımında ilk aşamada 42 bin 500 personel alımı yapılacağını söyledi.

MÜLAKAT OLMAYACAK

Bakan Koca yaptığı açıklamada söz konusu personel alımında mülakat olmayacağını söyledi. Personel alımında adaylar KPSS puanına göre atanacak. İşçi kadrolarında ise kura çekimi olacak. KPSS’siz alım yapılacak. Bakan Koca konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listeleri haftaya gönderiyoruz. Toplamda ilk detapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Koca’nın açıklaması:

11 BİN 317 İŞÇİ ALINACAK

Bakan Koca açıklamasında İŞKUR üzerinden 11 bin 317 işçi alımı yapılacağını söyledi. İşçi alımının aşağıdaki kadrolara olması bekleniyor:

Temizlik personeli
Güvenlik görevlisi
Klinik destek elemanı
Tekniker
Teknisyen
Şoför
ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinden yapılacak sürekli işçi alımında 81 şehre personel alımı yapılacağı öğrenildi. Siz hangi şehre, hangi kadro için alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

İLAN TARİHİ

İlan gelecek hafta İŞKUR’a gönderilecek. Personel alımının Kasım sonunda başlayacağı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ