Antalya gecelik bayan arkadaş izmir otele gelen bayan arkadaş petshop Mersin eve gelen bayan
Hakkında Bilinmeyen

TOKİ’den 27 İlde Hiç Evi Olmayana Konut Müjdesi: Başvuru Bayramdan Sonra Başvurular Başlıyor

  • 12 Temmuz 2022
  • 7.279 kez görüntülendi.
Uygun fiyatlı ev başvuruları bayramdan sonra başlıyor: TOKİ 27 ilde hiç evi olmayanlara ayda 1888 TL taksitle ev verecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi sayfasından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan bildirimde müracaatı bayramdan sonra başlayan konutların listesine yer verildi ve hiç evi olmayan yurttaşların çoğu kentte ev sahibi yapılacağına yer verildi.

Toplamda 27 kent amacıyla yayımlanan duyurulara baktığımızda başvuruların bayram tatilinin bitmesinden sonraki ilk Pazartesi günü TOKİ’nin bu evler amacıyla başvuruları almaya başlayacağı öğrenildi.

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı içeriğinde tespit edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden oluşturulan açıklamanın detaylarına baktığımızda 1888 lira taksitlerle yurttaşların ev sahibi olabileceğine yer verildi.

HİÇ EVİ OLMAYANA EVLER VERİLECEK

Hiç evi olmayan vatandaşlara evlerin verildiği konutlar amacıyla geri ödemelerde vatandaşlara büyük basitlikler sağlandığı görüldü. Fiyatın yüzde 25’lik kısmının peşin verilmesinden sonra kalan paranın 180 ay vade ile geri ödeneceğine yer verildi.

İşte konutların boyutları ve fiyatları ile başka ödeme verileri şu şekilde:

SATIŞLARIN YAPILDIĞI İLLER

TOKİ’nin sayfasına baktığımızda aşağıdaki illerde konutların satışa sunulduğuna yer verildi.

BAŞVURULAR BAYRAMDAN SONRA BAŞLAYACAKTIR

TOKİ’nin uygun fiyatlı konut kampanyası başvuruları bayramdan sonra başlayacaktır. Yukarıdaki listedeki tarihlere baktığımızda en erken başlayan konut satışı başvurusu18 Temmuz 2022 tarihinden sonra başlayacağına yer verildi. Vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası ile Halk Bankası üzerinden yapabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ