Hakkında Bilinmeyen
TUDEM Sınav Sonuçları açıklandı

  • 18 Ocak 2017
  • 619 kez görüntülendi.
TUDEM Sınav Sonuçları açıklandı
tudem

TUDEM Sınav Sonuçları açıklandı
7 ocak 2017 tarihinde yetenekli öğrencilerin kendilerini göstermeleri için uygulanan TUDEM sınavı 3, 4 , 5 , 6 , 7 , 8. sınıfların katılımı ile tamamlanmıştı. Hav muhalefeti nedeniyle ise öğrencisi sınava giremeyen veliler Milli Eğitim Bakanlığını telefi sınavı olacak mı sorularını yönelttiler . 18 Ocak 2017 tarihinde bu sınav sonuçları açıklanmıştır
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ” Salı gününden itibaren (10 Ocak) sınava kayıt yaptırdığınız yere giderek, sınav giriş belgenizle birlikte sınav kitapçığı ve optik formu alabilirsiniz. Hatta bu formu evinizde çocuğunuza kendiniz sınav uygulayarak doldurtabilir, aldığınız yere geri götürebilirsiniz. Bu durumda, bayiimiz bize formları iletecek ve genel merkezimizde optikler okunacaktır. Bu öğrencilerimizin sonuçlarında doğru-yanlış sayısı, ders – konulara göre puan analizi gibi kriterler yer alacaktır. Ancak, merkezi sınav ortamında gözetmenler eşliğinde sınava giren öğrencilerimizden farklı olarak, evinden soruları çözenler okul-il-ülke ortalamalarına, sıralamasına dahil edilmeyecektir. Bilginize sunarız. Saygılarımızla.”
Sınav sonuçlarınızı görebilmek için, http://www.tudemyonlendirme.com/?pg=ogrgiris adresine giriş yapmanız gerekiyor.Ardından Sınıf / Seviye girmek zorunludur yazan alana sınıfınızı yazıyorsunuz.
Sınıf seviyenizi seçiniz:
İl, ilçe, kurum bilginizi seçiniz.:
İsminizi giriniz :
bu seçenek dışında birde
Sınıf seviyenizi seçiniz:
T.C.Kimlik numaranızı giriniz:
şekline yapılabilir
Tudem : Özellikle gelişim çağındaki çocuklara yönelik olarak yetenekler değişik işlemler uygulanarak ölçülür. Ölçüm için kişilere SÖZCÜK, SAYI, SİMGE ve ŞEKİL kullanılarak zihinsel işlemler yaptırılır. Bu ölçme-değerlendirmenin diğer uygulamalardan farkı değişik işlemlerin aynı anda ve eşit koşullarda birçok kişiye yaptırılması ve yapılan işin nesnel bir şekilde değerlendirilmesidir.Bu yeteneğin belirlenmesi için yapılan sınava TUDEM denmektedir
Amacı :ülkemizde yapılan Tudem sınavında GEÇERLİLİK KATSAYISI YÜKSEK SINAV ÖLÇÜTLERİ ile öğrencinin kendini tanımasını olanaklı kılmaktadır .Aynı zamanda okul yöneticileri, öğretmen ve rehberlik birimlerine öğrencilerini daha iyi tanıyabilmeleri için veri sağlar. Anne babalara ise büyüyüp gelişen çocuklarının çocuklarının GİZİL GÜÇLERİNİ görme olanağı verir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ