Hakkında Bilinmeyen
Ziraat Bankasından Maaş Alanların Promosyon Ödemeleri Başlıyor

  • 18 Şubat 2017
  • 627 kez görüntülendi.
emekli

Ziraat Bankasından Maaş Alanların Promosyon Ödemeleri Başlıyor

Emekli ödemelerinde en büyük yükü üzerinde bulunduran Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Yıllık karın üçte biri emekli promosyonuna ayrıldı. Mart ayından itibaren emeklilere 2 milyar lira promosyon ödemesine başlıyoruz.” dedi.

Uzun bir zamandır yılan hikayesine dönen emeklilere ödenecek olan promosyon ödemeleri konusunda en somut adımı Ziraat Bankası atarak yazılı bir açıklamada bulundu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ” Yıllık karın üçte biri emekli promosyonuna ayrıldı. Yaklaşık 2 milyar lira seviyesinde olmasını hesapladığımız emeklilerimize promosyon ödemelerine Mart ayı itibariyle başlamış olacağız” dedi . Bir çok baka bu promosyon ödemeleri konusunda zorlayıcı bazı isteklerde bulunarak emekli vatandaşları sıkıntıya sokmaktadır. Otomatik ödeme talimatının olması, bankada belirli bir miktar mevduatın olması ve bunun belirli bir süre tutulması zorunluluğu ve buna benzer bir çok konu. Emekliler bu zorunlulukları yerine getirmek yerine promosyon ödemelerini almamayı tercih edecek hale gelmekte idiler. Ziraat Bankası emekli maaşı ödemesinde Türkiye’de en büyük yükü üzerine almış olmasına rağmen diğer bankaların taleplerine benzer bir istekte bulunmayarak ödeme takvimini yazılı olarak açıklaması önemli bir adım olarak algılandı.

Ziraat Bankası ülkemizde çekilen kredilerin pazar payından yüzde 13,5 seviyesine ulaşarak ta kendi bankacılık tarihinde de bir ilke imza atmış bulunmaktadır. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın son beş yılda verilen kredi rakamlarının 2 katına çıktığını belirterek ” 2016 yılının 4. çeyreğinde daha hızlı bir büyümeyle yılın ilk 3 çeyreğinin toplamı kadar bir kredi artışı sağlamış durumdayız” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ